13.5.2019 - OPRAVDU CHCEME DEMISI ! Mé úvodní slovo

Úvodní proslov 13.5.2019, Domažlice, Náměstí Míru

Vážené dámy, vážení pánové, milí přátelé.

Srdečně vás vítám na dnešní akci a děkuji, že jste se sešli v tak hojném počtu. Právě v tuto chvíli začínají stejné akce po celé republice.

Celkem ve 130 městech se dnes sešli lidé, kteří nejsou slepí k dění okolo sebe. Osobně se zúčastňuji podobných akcí již rok a půl, takže mi dovolte srovnávat.

PŘÁTELÉ, JE NÁS STÁLE VÍC A VÍC!

Ještě nedávno byly doby, kdy se na protestech proti Babišovi sešlo 50 lidí v Praze. Minulý týden zaplnilo Staroměstské náměstí již 25 tisíc lidí!

Nás je zde dnes cca stovka, ale jednou toto náměstí taky bude plné. Bude plné lidí, kteří pochopili, že stát nelze řídit jako firmu a že my nejsme žádní Babišovi zaměstnanci!

PRÁVĚ NAOPAK! BABIŠ JE NÁŠ ZAMĚSTNANEC!

Kdyby mne teď slyšel, tak by se určitě začal dotčeně ohrazovat, co to tady vedu za kampaň, vždyť on posílá svůj plat na charitu...

To možná JO - úmyslně neříkám ANO, protože od jisté doby se mi tohle slovo příčí - ale přesto, že posílá svůj plat na charitu, tak mu dál tečou do kapsy naše peníze ve formě dotací pro Agrofert!

DOTACÍ, KTERÉ MU EVROPSKÁ UNIE ZATRHLA, ALE STÁT JE PŘESTO VYPLÁCÍ DÁL!

Ptáte se proč? No protože stát, to je Babiš!

A dle takřka nevyvratitelného zjištění Transparency International je, i přes vložení Agrofertu do svěřeneckého fondu, konečným příjemcem jeho zisků právě Babiš.

Člověk, který klidně veřejně prohlásí, že ministrů je zbytečně moc. No jasně, nejraději by vládnul sám. To by se mu líbilo!

Je to člověk, který má pro normální civilizovanou západní demokracii naprosto neskutečný střet zájmů! V jeho případě došlo totiž k neuvěřitelné kumulaci moci politické, ekonomické a mediální do jedněch rukou.

V každém jiném státě směrem od nás na západ, by se člověk v tak vysokém státním postavení, čelící takovému obvinění, jako Babiš, odklidil někam do ústraní a počkal by, až ho soud buďto očistí a on se s velkou slávou vrátí zpět, anebo ho soud odsoudí a on půjde do tepláků.

To jen u nás je možná taková absurdita, že člověk, podezřelý z milionových podvodů, se klidně postaví před celý národ na pomyslný piedestal, ukáže, že "VŠECI KRADNÚ" a sám sebe pasuje do role spasitele, který to tady dá do pořádku.

Bohužel 30% voličů mu na tento špek skočilo a tak ho tady teď máme a je nám z něho zle! A BUDE HŮŘ!

Pokud se skutečně národ včas neprobudí a neřekne A DOST!!!

Je třeba, abychom všichni společně řekli nahlas toto:

"Vážený pane trestně stíhaný premiére Babiši s estébáckou minulostí. My, vaši zaměstnavatelé, jsme hrubě nespokojeni s vaší pracovní morálkou a s výsledky vaší práce. Skutečně nejsme slepí, ani hloupí, jak si o nás myslí váš spojenec z Hradu. Vidíme, jak se všemi svými silami snažíte dělat všechno pro to, abyste se vyhnul obvinění a spravedlivému soudnímu procesu. Výměna na postu ministra spravedlnosti den poté, co policie předá váš spis státnímu zastupitelství, to byla skutečně poslední kapka do poháru naší trpělivosti. Požadujeme okamžitou demisi ministryně Benešové! A pokud nejste schopen si vybrat své spolupracovníky tak, aby nevzbuzovali takovou vlnu nevole, tak by bylo skutečně lépe, abyste řádně ukončil svůj pracovní poměr ve funkci premiéra dobrovolně a to s okamžitou platností! Pokud tak neučiníte, tak vám garantujeme, že při dalších parlamentních volbách máte padáka!"

Přátelé, skutečně není pro nás přijatelné, aby na postu ministra spravedlnosti byla žena, která den před jmenování tvrdí v mediích, že nehodlá na státních zastupitelstvích dělat žádné změny a den po svém jmenování prohlásí, že je nutno udělat reorganizaci státních zastupitelství a zrušit dvě z nich!

Je to žena, která otevřeně lže, když v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo říká, že ministr nemá přístup k živým trestním kauzám. On totiž Zákon o státním zastupitelství, část čtvrtá, § 13 , v bodě 1 praví toto: Ministr spravedlnosti může kdykoli požádat kterékoli státní zastupitelství o informaci o stavu řízení v každé věci, v níž je státní zastupitelství činné....

Což ona jako právnička velmi dobře ví.

Marie Benešová je žena, která už dva roky veřejně zpochybňuje relevantnost Babišova trestního stíhání a otevřeně říká, že si lze v Čechách trestní stíhání objednat. Čímž opět nahrává Babišovi!

Je to žena, která je lidu předkládána jako bojovnice s korupcí, ale přitom to byla právě ona, kdo oznamovatele korupce potíral. Pan Leo Steiner právě teď v Praze lidem na Staroměstském náměstí vypráví svůj příběh o tom, jak upozornil na masivní rozkrádání evropských dotací v Ústeckém kraji a paní Benešová na něj kvůli jeho upozornění podala v roce 2012 trestní oznámení. Přitom časem se ukázalo, že pan Leo Steiner měl pravdu.

A v neposlední řadě je to žena, která je těsně spojená s Hradem, jehož orientace na východ je nezpochybnitelná. A takovou orientaci si po historických zkušenostech nepřeje skutečně nikdo z nás!

Pokud si pan premiér myslí, že volbu takové ministryně spravedlnosti přejde národ bez povšimnutí, tak to se teda ale šeredně spletl!

NEJSME SLEPÍ!

Ovšem co nejširšímu pochopení plížícího se zla jménem Babiš a zastavení jeho neskutečné devastace naší společnosti, jak po stránce morální, tak po stránce ekonomické, musí pomoci každý z nás, co tu dnes jsme.
My jsme ti, kteří chápeme rozsah a hlavně dosah jeho počínání a je na nás, abychom o tom řekli svému okolí.

Nejsem žádná naivka, takže vím velmi dobře, že jsou vrstvy obyvatelstva, jejichž přesvědčení o tom, že Babiš je novodobý mesiáš, nezvrátí prostě žádné argumenty. Nevím, jak vy, ale já mám s takovými lidmi zkušenost, že ti by Babišovi odpustili skutečně i vraždu vlastní matky.

Ale pak je tu spousta těch, kteří byli před volbami prostě jen nespokojení s prací tradičních politických stran. Demokratických stran, které ovšem svým chováním, svými různými skandály a mnohdy i podvody některých svých členů, dokázaly lidi otrávit natolik, že si řekli:

"Ale co... Babiš už má peněz dost, tak proč by nemohl být ve vládě." A zvolili ho. A právě na tyto lidi je třeba apelovat a otvírat oči i jim. Protože to jsou ti, kteří jsou natolik rozumní, aby pochopili, že se při své volbě spletli a příště budou volit jinak. Přátelé, máme ještě dva roky na to, aby každý z nás přesvědčil alespoň 3 Babišovi voliče o tom, že Babiš v politice prostě NEMÁ CO POHLEDÁVAT!

Věřím tomu, že 90% jeho voličů vůbec ani netušilo, co je vlastně Babiš zač. On má totiž pravdu v tom, že kdyby nešel do politiky, tak by se o Čapím hnízdě vlastně ani moc nevědělo. Možná jen pár policistů a státních zástupců by něco takového řešilo, ale rozhodně by se nikdy nedostal do situace, kdy by jeho styl "podnikání" řešil celý národ a potažmo i Evropská Unie, jejíž dotace zneužil.

Druhá jeho pravda, se kterou souhlasím, je to, že se raději měl střelit do nohy, než zakládat ANO. To napsal na svém fb účtu tuto sobotu 11. května.

S tím naprosto souhlasím!

Nikdy se totiž nebudu tvářit, že je normální, aby nám tady vládnul člověk, který je podezřelý z dotačního podvodu. NENÍ TO NORMÁLNÍ!

Stejně tak jako NENÍ NORMÁLNÍ, aby vládnul člověk, který byl prokazatelně v STB. Jen tak pro info, pro ty z vás, kterým to snad uniklo - on se k tomu sám přiznal v pořadu Jana Krause dne 23.9.2011, kdy řekl, že byl v té NORMÁLNÍ STB, ne v té hnusné.

No ale my jsme přece neměli DVĚ STB - normální a hnusnou, měli jsme jen jednu STB! Takže je úplně jedno, jestli třískal lidi při výsleších, nebo dělal práskače - tak jak sám řekl, že JENOM psal hlášení - zkrátka byl členem STB a tečka!
I kdyby tam jenom hajzlíky umýval, tak prostě BYL V STB!

A vůbec nechápu, kde bere tu drzost, řvát v parlamentu jak hysterka na Kalouska - "Já jsem nebyl žádný estébák!!!"
No byl! Vždyť se k tomu sám přiznal.

A TAKOVÝ ČLOVĚK PROSTĚ NEMÁ CO POHLEDÁVAT VE VEDENÍ STÁTU!

Vážené dámy a pánové, myslím, že už jsem řekla dost, takže na závěr mi dovolte jen malé shrnutí.

1) POŽADUJEME OKAMŽITOU DEMISI ZCELA NEVĚROHODNÉ MARIE BENEŠOVÉ!

2) POKUD NEODSTOUPÍ, TAK POŽADUJEME NEDĚLAT ŽÁDNÉ PERSONÁLNÍ ZMĚNY VE STÁTNÍCH ZASTUPITELSTVÍCH A NA POZICÍCH SOUDCŮ, A TO DO DOBY ŘÁDNÉHO UKONČENÍ KAUZY ANDREJE BABIŠE!

3) POŽADUJEME DEMISI PREMIÉRA BABIŠE!

4) POKUD PREMIÉR NEODSTOUPÍ, TAK SLIBUJEME, ŽE MU U VOLEB VYSTAVÍME SPRAVEDLIVÝ ÚČET ZA JEHO ČINNOST!

Děkuji vám všem za pozornost a věřím, že my všichni jak tady jsme, uděláme maximum pro to, aby v České republice zase znovu, stejně jako před 30 lety, ZVÍTĚZILA PRAVDA A LÁSKA NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ!!!

Děkuji vám za to.

Video zde:  https://www.facebook.com/jana.filipova.752/videos/2278953902199083/UzpfSTEwMDAwMjUzNDg3MTA3MjpWSzoyMDYyMjE4NzA0MDc4NDEx/