ÚVODNÍK

ÚVOD

Začneme tím, že vám povyprávím své zážitky a zkušenosti z mé cesty na Ukrajinu. Jo jasně... spousta z vás teď nevěřícně zdvihla obočí s myšlenkou: "Na Ukrajinu??? Co dělala na Ukrajině??? Tam se přece válčí. No tam bych teda nejel/a!"

Ano, máte pravdu. Válčí se tam. Ukrajinský Krym a Donbas zcela bezostyšně okupují ruská vojska. Ale pokud se vydáte kamkoli jinam, tak zjistíte, že Ukrajina rozhodně stojí za návštěvu a není vůbec třeba se bát tam jet. Pravda, cesta i pobyt mají jistá specifika, která Středoevropana západního ražení poněkud překvapí, ale právě proto chci psát svůj blog. Abyste věděli, co vás na Ukrajině může čekat a nebyli tak překvapení a občas i šokovaní, jako já. :-)

A na co konkrétně se za týden můžete těšit? Začnu tím, že vám povím, jak se to tak jako přihodí, že běžná česká mamina, která vůbec není cestovatelský typ, si utře ruce od mouky, sundá zástěru, vypne plotnu a vyrazí naprosto sama na Ukrajinu. Věřím, že si po přečtení řeknete: "Ty jo... když může ona, tak to můžu já klidně taky."

A budete mít pravdu. ;-)