Vzpomínka na dopis Babišovi

13.7.2018
Byl pátek třináctého a mne pos... pták. No fakt! Nevím, čemu se smějete. 🙂

Sedím si v klidu v autě, otevřené okénko a plesk...
Vteřinu mi trvá, než mi dojde, že se pták za letu trefil přímo do mého okénka, aby mi označkoval bílé kraťasy.
OMG! Kdyby se v této disciplíně pořádala olympiáda, tak tenhle týpek létá s medailí na krku. 🤪

Postěžovala jsem si dceři.
"To znamená štěstí. Tak si vsaď."

Nevsadila jsem si.
Sedla jsem a napsala Babišovi.

13.7.2019
Je sobota a na mne z fb vykoukla přesně rok stará vzpomínka.
Vzpomínka na chvíli, která mi nesmazatelně změnila život.

Dodnes si naprosto živě pamatuji ono sobotní ráno 14.7.2018, kdy jsem otevřela oči, vzápětí fb - jako většina z nás, že 😉 - a zůstala jsem jako opařená.
Seděla jsem u počítače a nevěřícně koukala na ty tisíce a tisíce lajků - ve skupině Lumpenkavárna jich má přes 10300. Začala jsem číst ty stovky souhlasných komentářů a po tvářích mi tekly slzy úplně stejně jako teď, když na to vzpomínám.❤

Ten pocit neskutečné podpory, ta síla, která v těch komentářích byla, ta důvěra naprosto neznámých lidí, ten pocit zodpovědnosti, že tyto lidi nemůžu zklamat, to vše ve mně zůstalo dodnes. Z mnoha těchto lidí se během roku stali moji přátelé a to nejen facebookoví.

Ten den mi skutečně do slova a do písmene změnil život, protože jsem cítila a věděla, že všechno, co mi tito lidé dali, jsem povinna zase vrátit.

Proto jsem za prvé slíbila, že svůj požadavek na premiérovu omluvu demonstrantům za lživé nařčení z podplacenosti dotáhnu klidně až k soudu. To jsem dodržela a 4.9.2019 můj soud s Andrejem Babišem skutečně bude. Sice to trvá na můj vkus příliš dlouho, ale vzhledem k tomu, že AB tu stále je a řeči o placených demonstrantech taky, tak i s tak velkým časovým odstupem bude tento soud stále aktuální.

Za druhé jsem se ten den rozhodla začít dělat všechno, co je v mých silách, pro obnovu občanské společnosti. Proto chodím a říkám své myšlenky, kdekoli je příležitost, proto jsem se poctivě zúčastňovala a někdy i pomáhala při demonstracích Milionu chvilek, proto jsem začala organizovat demonstrace v Domažlicích a proto jsem se nakonec rozhodla vstoupit i do aktivní politiky.

Moji milí a vzácní přátelé, ještě jednou vám všem po roce znovu děkuji za podporu a pokud něco z toho, co dělám, nějak pozitivně ovlivnilo vás, tak věřte, že z toho mám velkou radost a budu se snažit i dál vám vracet všechnu tu pozitivní energii, kterou jste mi vy před rokem věnovali.❤

Moc děkuji všem. ❤❤❤

PS: Tento text byl původně napsán na fb pro lidi, kteří můj dopis znají. Pro vás ostatní, kteří Facebook nemají a pouze sledují tento můj web, si dovolím v dalším článku přiložit kopii onoho dopisu, abyste věděli, o čem je vlastně řeč.